Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wizyta
Umów
wizytę
Profesjonalna higiena

Jeśli Twoim celem jest zdrowy i piękny uśmiech, zacznij od profesjonalnej higienizacji. Przeprowadzana systematycznie sprawi, że Twoje zęby i dziąsła będą zdrowe, a uśmiech wyraźnie jaśniejszy. Różnicę zobaczysz od razu. Zabiegi higienizacyjne wykonuj dwa razy do roku. To niezbędne minimum, które uchroni Twoje zęby przed chorobami i zapewni Ci komfort czystych, białych zębów.

Jakość Luxdentica. Zdrowy uśmiech i więcej.

Poprawna hiegiena jamy ustnej to przede wszytkim codzienne dbanie o zęby w domu. Dlatego w Luxdentica zadbaliśmy, żeby każdy nasz Pacjent po wizycie higienizacyjnej otrzymał niezbędną porcję wiedzy, która pozwoli utrzymać efekt czystych zębów jak najdłużej. Masz wątpliwości, czy szczotkujesz poprawnie? Nie wiesz, jaka szczoteczka będzie najlepsza? Nasze higienistki przeprowadzą instruktaż szczotkowania, polecą szczotkę odpowiednią dla Ciebie, nauczą, jak poprawnie nitkować oraz dobiorą odpowiednie artykuły, które ułatwią codzienne oczyszczanie Twoich zębów.

Co musisz wiedzieć? Etapy higienizacji.

Skaling

Polega na usunięciu płytki oraz twardych złogów tzw. kamienia, znajdujących się zarówno nad jak i pod dziąsłem. Do tego celu używamy specjalnego urządzenia zwanego skalerem, którego końcówka w trakcie pracy zostaje wprowadzona w drgania. Drgania te powodują rozkruszanie kamienia i odrywanie go od powierzchni zębów. To ważny zabieg profilaktyczny oraz leczniczy przy stanach zapalnych dziąseł. Pozwala utrzymać dziąsła w dobrej kondycji bez krwawień. Według zaleceń zabieg skalingu powinien być wykonywany nie rzadziej jak raz na pół roku. Długo zaniechany, może powodować przekształcenie się stanów zapalnych dziąsłowych w stany zapalne przyzębia (czyli kości).
 

Piaskowanie

Po piaskowaniu zęby stają się wyraźnie jaśniejsze i gładsze. Zabieg usuwa miękką płytkę nazębną oraz ciemne osady pokrywające często całe powierzchnie zębów. Do tego celu używamy urządzenia zwanego piaskarką, które pod ciśnieniem wyrzuca mieszaninę spacjalnego piasku, wody i powietrza w powierzchnię zęba, usuwając zabrudzenia i polerując szkliwo. Piasek stosowany przy takim zabiegu jest delikatny i bezpieczny dla szkliwa, dziąseł (również dla implantów, koron i aparatów ortodontycznych). Piaskowanie zaleca się również: przed wymianą wypełnień, przed doborem ostatecznego koloru uzupełnień protetycznych oraz wybielaniem zębów. Częstotliwość wykonywania tego zabiegu jest kwestią indywidualną, jednak najczęściej łączymy go z zabiegiem skalingu.
 

Polerowanie

Jest to najczęściej zabieg wykańczający skaling oraz piaskowanie. Wykonujemy go przy użyciu specjalnych szczoteczek, gumek oraz past o odpowiedniej ścieralności. Pozwala na bardzo dokładne wygładzenie powierzchni szkliwa. Czasami jest stosowany przy bardzo niewielkich osadach zamiast zabiegu piaskowania, np. u dzieci.

Fluoryzacja

Przeprowadzany najczęściej na koniec oczyszczania w gabinecie. Ma na celu wzmocnienie zębów przez dostarczenie związków fluoru do szkliwa. Zabieg fluoryzacji może mieć różną formę. Najczęściej jest to wcieranie lakieru fluorowego w powierzchnie zębów lub okład z piany na specjalnych łyżkach. Fluor ma mocne działanie przeciwpróchnicowe i jest niezbędny w prawidłowym rozwoju zębów, szczególnie u dzieci.

Masz nadwrażliwe zęby?

Duża nadwrażliwość zębów jest często związana np. z odsłoniętymi szyjkami zębowymi lub niewielkimi uszkodzeniami szkliwa. Hydroxyapapyt to związek, z którego zbudowane jest szkliwo naszych zębów. Szkliwo nie ma możliwości regeneracyjnych, dlatego jedynie podanie go „z zewnątrz” pozwoli zregenerować uszkodzenia. Wbudowuje się on w struktury zębów i pozwala skutecznie walczyć z codzienną nadwrażliwością. Poprawia też jakość szkliwa oraz wygładza jego powierzchnie. Zabieg polega na wcieraniu preparatu w wrażliwe miejsca, pieniąc go specjalną gąbką na powierzchni szkliwa. Przy dużej nadwrażliwości zabieg można kontynuować cyklicznie w warunkach domowych.

 


Zobacz naszego eksperta

Zuzanna Jakubiec
Zuzanna Jakubiec
higienistka dyplomowana
więcej
Kinga Szczerbak
Kinga Szczerbak
higienistka dyplomowana
więcej

Standardy Luxdentica

Global Clinic Rating

Światowy poziom stomatologii

Global Clinic Rating - nr 1 w Krakowie

Luxdentica najlepszą krakowską kliniką stomatologiczną.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja