Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wizyta
Umów
wizytę
Przypadki

Poprawa estetyki uśmiechu wielu naszym pacjentom całkowicie odmieniła życie. Zobacz efekty naszej pracy.

Przed
Po

Protetyka po leczeniu ortodontycznym. Leczenie orto-protetyczne

Cel pacjenta: estetyka. Po zakończonym leczeniu orodontycznym pacjent chce poprawić estetykę uśmiechu. Zależy mu na pozamykaniu przerw międzyzębowych, wydłużeniu wyszczerbionej jedynki, odświeżeniu koloru zębów. Jako że nie zawsze u osoby dorosłej możliwe jest skorygowanie calej wady ortodontycznie, z pomocą przychodzi protetyka. U pacjenta zęby boczne podparliśmy onlay'mi, zlikwidowaliśmy również przerwy między zębami. Jaśniejszy i równy uśmiech uzyskaliśmy, pokrywając jedynki i dwójki licowkami.

Przed
Po

Korony/mosty na implantach i na zębach własnych. Kompleksowo

Cel pacjenta: naturalny, ładny uśmiech. Stan przed leczeniem: mosty na metalu sprzed ok. 20 lat, duże braki w uzębieniu, część zębów do usunięcia; po konsultacji z endodontą w odcinku przednim utrata zęba. Po wykonaniu pełnej diagnostyki pacjent decyduje się się na kompleksowe leczenie. Wykonaliśmy korony i mosty, częściowo na implantach, częściowo na zębach własnych. Ze względu na koszty, ktore u pacjenta miały duże znaczenie, wybraliśmy pracę metaloceramiczną, tj. korony i mosty wykonane na metalu, pokryte ceramiką.

Przed
Po

Korony/mosty pełnoceramiczne na implantach i zębach własnych.

Cel pacjenta: całościowe leczenie zębów z efektem estetycznego uśmiechu. W wyniku konsultacji z endodontą zniszczona górna jedynka wymaga usunięcia. Drugą udaje nam się uratować. W miejsce jedynki wprowadziliśmy implant, a na nim koronę pełnoceramiczną. Brak dwójki również uzupełniamy implantem. Uratowaną jedynkę połączyliśmy z dwójką dwiema koronami na implancie. Pozostałe braki zębowe w odcinku górnym uzupełniliśmy koronami na implantach i na zębach własnych. Niezniszczone dolne siekacze dobudowane zostały kompozytem.

Sprawdź!
Cyfrowe projektowanie uśmiechu DSD

Zobacz, jak może wyglądać Twój uśmiech
jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Przed
Po

Symetria uśmiechu. Korony pełnoceramiczne

Pacjentowi zależało na tym, żeby jedynki były tej samej szerokości,a dwójki miały jaśniejszy kolor. Zęby wyraźnie odróżniają się od reszty brakiem symetrii i kolorytem. Zamierzony efekt został wypracowany przez wykonanie koron pełnoceramicznych obejmujących górne i dolne jedynki i dwójki. Korony wyraźnie rozjaśniły kolor zębów pacjenta, odświeżając cały jego uśmiech.

 

Przed
Po

Estetyka i komfort w jedzeniu

Cel Pacjenta: jednolity kolor zębów z zachowaniem naturalnej barwy, pozbycie się wykruszenia w jedynce, a także zmiana koloru korony na dwójce. Poza estetyką inny problem - pacjent chce wreszcie normalnie gryźć! Wymieniliśmy w odcinkach bocznych stare mosty na korony na implantach,a duże nieszczelne wypełnienia w czwórkach i piątkach na onlay'e porcelanowe, niwelując dyskomfort związany z żuciem. Wykonaliśmy korony na jedynkach i dwójkach, poprawiając wizualnie estetykę uśmiechu.

Przed
Po

Modelowanie uśmiechu

Cel: estetyka. Pacjentowi przeszkadza niesymetryczność zębów, zbyt krótka lewa jedynka, nierówne dziąsła oraz kolor. Wyzwanie stanowi dla nas bardzo stary implant w pozycji jedynki, rozwiązanie sprzed 20 lat. Dzięki współpracy z laboratorium stosującym nowoczesne technologie, połączyliśmy implant starszej generacji z indywidualnie zaprojektowanym łącznikiem, uzyskując bazę pod odbudowę protetyczną. Estetykę wypracowaliśmy dzięki koronom na jedynkach i dwójkach. Wymodelowaliśmy uśmiech, stosując w zębach bocznych onlay'e, korygując dzięki temu uciekające dziąsła, a także uzyskując efekt lekko estetycznie wypchniętych zębów, które wcześniej się zapadały.

Przed
Po

Całkiem nowy uśmiech 1

Cel pacjenta: wymiana górnej protezy na rozwiązanie stałe, bez konieczności wyjmowania plus marzenie: zdrowy, estetyczny uśmiech. Długoletnie zaniedbania w nieleczeniu zębów, a także braki zębowe,spowodowały duże deficyty w kościach, dlatego prace rozpoczęliśmy od regeneracji kości pod okiem chirurga. Po półrocznym leczeniu wprowadzililiśmy na górze 6 implantów, a na nich rozwiązanie na stałe - pełnoceramiczny most na implantach. W odcinku dolnym część zębów została pokryta koronami, w odcinkach bocznych wykonaliśmy implanty i mosty na implantach.

Przed
Po

Całkiem nowy uśmiech 2

Cel: estetyczny. Pacjentce szczególnie przeszkadzał uśmiech dziąsłowy, różne kolory zębów i przebarwienia. Zanim zajęliśmy się estetyką zębów, pacjentka wymagała leczenia kanałowego, wymiany starych wypełnień, usunięcia niektórych korzeni, a także korekty dziąseł. Docelowo w miejsca brakujące w odcinkach bocznych wprowadziliśmy implanty. Na zębach własnych pacjentki od trójki do trójki zrobiliśmy korony pełnoceramiczne (góra i doł), uzupełniając nimi również pozostałe braki. Efekt estetyczny zasadniczo zmienił wygląd naszej pacjentki.

Przed
Po

Symetria uśmiechu

Cel: estetyczny. Uzyskanie równego uśmiechu. Pacjentce przeszkadza zbyt szeroka korona na jedynce, którą ktoś wiele lat temu wykonał nieestetycznie. Już na pierwszy rzut oka korona jest wyraźnie większa. Pacjentka chce również pozbyć się nieładnych przebarwień, wyrównać kolor oraz wyleczyć dziąsła. Symetrię i równy kolor uzyskujemy dzięki koronom. Leczenie likwiduje też stan zapalny. Znikają zasilenia i zapalenia. Pacjentka uzyskuje estetyczny uśmiech, również w zakresie zdrowych bladoróżowych dziąseł.

Przed
Po

Kolor i długość

Cel: białe, proste zęby. Pacjentce szczególnie przeszkadza żółty kolor, krzywe zęby oraz ich długość. Na skutek obciążeń w zgryzie występują duże zaniki kości, recesje dziąsłowe. Efektem wieloletnich zaniedbań zgryzowych są też braki zębów po bokach. Docelowo skracamy zęby, pokrywając je koronami pełnoceramicznymi. Na dole usuwamy zęby (są bardzo zniszczone), wstawiając implanty, które stają się wsparciem dla protezy ruchomej. 

 

Przed
Po

Zrelaksowany uśmiech zamiast zaciskania i zgrzytania

Cel Pacjenta: estetyka. Nadmierny stres, zgrzytanie i zaciskanie zębów, obawa przed dentystą doprowadziły do rozległych uszkodzeń szczególnie zębów przednich. Poprawiony zrelaksowany uśmiech to efekt kompleksowej odbudowy startego zgryzu ceramicznymi onlay'ami na zębach bocznych i pełnoceramicznymi koronami na przodzie.

Przed
Po

Całkiem nowy uśmiech w 5 dni

Cel Pacjenta: estetyka oraz komfort - rozwiązanie stałe bez konieczności wyjmowania protezy. Wyzwanie stanowił dla nas czas. Pacjentowi, który na co dzień mieszka za granicą, wyjątkowo zależało na sprawnym przeprowadzeniu leczenia. Docelowo wykonaliśmy 24 korony pełnoceramiczne w żuchwie i szczęce. Praca wykonana została w ciągu 5 dni.

 

Przed
Po

To czego nie widać. Reendo przed odbudową protetyczną

Pacjent zgłasza się ze złamaną ścianą zęba. Chce jak najszybciej odbudować nadłamaną część. 15 lat temu ząb był leczony kanałowo. Kontrolne zdjęcie wykazuje nieprawidłowo wypełnione kanały korzenia, wypełnienie jest nieszczelne, pojawiła się też rozległa próchnica. Lekarz nie może podjąć się odbudowy zęba, bez wcześniejszego powtórnego leczenia kanałowego. Usuwa stary materiał, opracowuje kanały na nowo, wypełniając je na koniec ciepłą gutaperką. W związku z rozległym uszkodzeniem korony zęba zostaje zaplanowana odbudowa protetyczna.

Przed
Po

Zatrzymana "ósemka"?

Pacjent zgłasza się do naszej kliniki z silnym bólem i obrzękiem oraz wstępną diagnozą: do usunięcia zatrzymana „ósemka”. Tomografia pokazuje, że przyczyna bólu tkwi gdzie indziej. Jego źródłem jest „siódemka”. Świadczą o tym zmiany zapalne wokół korzeni. Nieprawidłowa diagnostyka dodatkowo naraziłaby pacjenta na skomplikowany zabieg usunięcia zatrzymanej, położonej poziomo "ósemki" znajdującej się blisko nerwu. Decyzją chirurga i endodonty zatrzymana „ósemka” pozostaje do obserwacji, a lekarz przystępuje do leczenia kanałowo „siódemki”.

Przed
Po

W trudnych przypadkach pomocna endodoncja. Ząb po replantacji

Pacjentka skierowana z innego gabinetu do leczenia kanałowego pod mikroskopem w celu zachowania zęba po replantacji. Przypadek szczególny – Pacjentce przez pomyłkę usunięto „siódemkę” zamiast „szóstki”. Ząb został osadzony na swoim miejscu, a Pacjentka została skierowana do naszego endodonty. Po roku przechodzi w Luxdentica niezbędną kontrolę zęba włącznie ze zdjęciami rtg – wyniki są poprawne.

Przed
Po

Hollywood smile

Pacjentka przyjechała do nas z Australii, zależy jej przede wszystkim na kompleksowym leczeniu i estetycznym spektakularnym efekcie, szczególnie zmianie koloru na możliwie najjaśniejszy. Zanim podjęliśmy działania związane z estetyką, pacjentka wymagała leczenia kanałowego, usunięcia zniszczonych zębów, a także specjalistycznej chirurgii - przygotowania przed leczeniem implantologicznym. Efekt estetyczny - śnieżnobiały uśmiech - udało się nam uzyskać, wykonując korony pełnoceramiczne.

 

Przed
Po

Ciemna jedynka. Rozwiązania estetyczne przy zębach martwych

Cel: poprawa estetyki uśmiechu. Największą bolączką Pacjentki był wyraźnie ciemniejszy kolor martwej  jedynki. Zależało jej na poprawie estetyki, i jendocześnie jak najmniejsza ingerencja w zęby. Wykonaliśmy u Pacjentki korony pełnoceramiczne na jedynkach uzyskując równomierny koloryt uśmiechu i dyskretną, ale widoczną poprawę estetyki.

Przed
Po

Estetyka uśmiechu. Korony pełnoceramiczne. 5 dni

Cel Pacjenta: poprawa estetyki uśmiechu. Zamierzony efekt udało nam się uzyskać, wykonując w odcinku przednim 6 koron pełnoceramicznych (od trójki do trójki). Zadanie ambitne - Pacjenta spoza Polski,  zależało jej na szybkich i estetycznych efektach. Pracę wykonaliśmy w ciągu 5 dni.

Przed
Po

Ratowanie uśmiechu w trakcie leczenia. Korony tymczasowe.

Cel Pacjenta: uzupełnienie braków zębowych i marzenie o estetycznym uśmiechu. Zadanie wyjątkowo wymagające; pacjent na stałe mieszka w Stanach, przyjeżdza co jakiś czas do Polski. Zależy mu przede wszystkim na jak najszybszym uzupełnieniu braków zębowych (brak jedynki i dwójki). Długoletnie zaniedbania wymagały leczenia zachowawczego, kanałowego, część zniszczonych zębów musieliśmy usnąć, a także przygotować pacjenta pod leczenie implanotologiczne, wykonując zabiegi regeneracji kości, a także zabiegi z zakresu periodontologii. Efekt estetyczny uzyskaliśmy, wykonując korony tymczasowe. Oprócz komfortu pełnego uśmiechu pacjent przed kolejną wizytą ma możliwość sprawdzenia funkcjonalności koron pod względem mówienia i jedzenia. Kolejny krok to leczenie implantologiczne oraz ostateczne korony pełnoceramiczne.

Przed
Po

Pozytywna linia uśmiechu. Kompleksowe leczenie

Cel: estetyczny. Pacjentka zgłasza się z dużym dyskomfortem. Wykonane jakiś czas temu licówki odkleiły się już kilka razy. Zgłaszając się do naszej kliniki, oczekuje rozwiązania, które byłoby trwałe i estetyczne. Po badaniu i konsultacji okazuje się, że pacjentka wymaga kompleksowego leczenia. Poza dyskomfortem związanym z nieestetycznym przodem zniszczone zęby boczne oraz braki zębowe powowdują obniżenie kącików ust, dając wrażenie "smutnego uśmiechu". Rozpoczęliśmy od leczenia chirurgicznego, usunęliśmy zniszczone zęby, a także została podniesiona kość (tzw. osteoplastyka). Po tych zabiegach rozpoczęliśmy leczenie implantologiczne, a na koniec na górze wykonaliśmy korony pełnoceramiczne. Kompleksowe podejście do leczenia, cierpliwość pacjentki, a  także połączenie działań specjalistów z kilku dziedzin stomatologii dało wysoce estetyczny efekt. Z wyraźną pozytywną linią uśmiechu u Pacjentki.

Przed
Po

Odbudowa brakujących zębów

Pacjentka zgłosiła się do Luxdentica z aparatem stałym. Cierpiała z powodu braku zawiązków zębów siecznych bocznych. Podczas leczenia poza Luxdenticą ortodonta przesunął jej kły w miejsce dwójek, a leczenie trwało już 3 lata. Pacjentka nie chciała kontynuować leczenia ortodontycznego. Postanowiliśmy wprowadzić 2 implanty i odbudować brakujące zęby, a istniejącym przywrócić estetyczne kształty. Udało się.

Przed
Po

Wymiana koron zębowych

Pacjentka pojawiła się w Luxdentice z konkretną potrzebą stomatologiczną. Postanowiła zmienić stare korony na nowe. Na wizytę przyniosła swoje zdjęcie sprzed lat, kiedy cieszyła się własnym uśmiechem. Poprosiła o jego odtworzenie. Pacjentce zależało, by zobaczyć efekty jeszcze przed rozpoczęczęciem leczenia, dlatego zdecydowała się na cyfrowe projektowanie uśmiechu. Ostatecznie wykonaliśmy korony całoceramiczne w odcinku przednim, które przywróciły naturalny, dyskretnie odświeżony uśmiech.

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja