Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wizyta
Umów
wizytę
Z bólem głowy do dentysty?

Z bólem głowy do dentysty? Sprawdź, czy to nie okluzja.

Wstajesz rano z okropnym bólem głowy. Myślisz: „migrena”. Ziewasz szeroko i słyszysz niepokojący, nieprzyjemny trzask w stawach szczęki i żuchwy. Nagle zaczyna cię boleć ząb bez jakiejkolwiek przyczyny. Najlepiej umów się ze stomatologiem, bo objawy mogą świadczyć o chorobie okluzyjnej.

Łatwo o pomyłkę

Często zdarza się, że nieustający ból głowy powoduje mylną diagnozę lekarza, podejrzewającego, że masz objawy migreny. Dyskomfort nie ustępuje nawet po zażyciu silnych środków. Możesz też dodatkowo odczuwać bóle w okolicach szyi, ramion, a nawet kręgosłupa. W tym wypadku mało kto wpada na myśl, że przyczyną mogą być zęby. A jednak. Choroba okluzyjna  to zazwyczaj wynik wrodzonych wad zgryzu albo nieprawidłowo wyrzynających się ósemek. Czasem winę ponosi też źle wykonane wypełnienie lub utrata zęba. Jeśli zbyt długo zwlekasz z jego uzupełnieniem, pozostałe zęby zaczynają się przemieszczać, tracąc prawidłowe położenie. Stąd późniejsze nieprawidłowości w stykaniu się zębów górnych z dolnymi, szczególnie gdy usta są zamknięte i zaciśnięte. Najczęściej dzieje się tak podczas snu, więc nie odczuwasz tego tak drastycznie. Dotkliwe dla Ciebie są dopiero skutki  Przy chorobie okluzyjnej zęby ścierają się i nieprzyjemnie zgrzytają, a w niektórych wypadkach nacisk jest tak duży, że może doprowadzić do ukruszenia lub złamania zęba.

Mała grupa specjalistów

Ponieważ leczeniem choroby okluzyjnej wciąż zajmuje się dość wąska grupa specjalistów stomatologów, może się zdarzyć, że dentysta wykona uzupełnienie w miejscu złamanego zęba. Po jakimś czasie wracasz z tym samym problemem, czasem nawet kilka razy. Uwaga. To nie jest wina złego wykonania uzupełnienia, ale źle postawionej diagnozy. Lekarz w tym wypadku zajął się leczeniem skutków choroby, ale nie wyeliminował jej przyczyny. Sprawdź koniecznie, w której klinice przyjmie cię stomatolog specjalizujący się w okluzji, taki, który postawi dobrą diagnozę, pozwalającą  rozpocząć skuteczne leczenie.

Okluzja to nie wyrok

Na szczęście współczesna stomatologia nie jest już bezbronna wobec tej choroby. Oczywiście wczesne jej wykrycie pozwala podjąć prostsze i mniej kosztowne leczenie. W Luxdentica każdy pacjent podczas pierwszej wizyty poddawany jest profilaktycznej diagnozie pod kątem okluzji. To bardzo ważne. We wczesnym jej etapie wystarczy czasem dopasować do siebie górne i dolne zęby poprzez ich zeszlifowanie, wymianę koron lub zastosowanie leczenia ortodontycznego. Kiedy jednak okluzja jest już w zaawansowanym stadium, rosną nie tylko koszty, ale także wydłuża się cały proces leczenia. Wymaga wtedy wielomiesięcznej rehabilitacji całego narządu żucia oraz zaangażowania wielu specjalistów, m.in.: protetyka, chirurga, periodontologa.

Kiedy boli cię głowa, kiedy czujesz nieprzyjemne bóle szyi, ramion, kręgosłupa i jednocześnie dziwaczne trzaski w stawach między szczęką a żuchwą, nie bagatelizuj tego i nie zwlekaj. Zaoszczędź sobie też długotrwałego, często kosztownego leczenia u wielu specjalistów. Sprawdź czy problem nie dotyczy zębów. Idź do dentysty.

 

 

 

 

Global Clinic Rating

Światowy poziom stomatologii

Global Clinic Rating - nr 1 w Krakowie

Luxdentica najlepszą krakowską kliniką stomatologiczną.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja