Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wizyta
Umów
wizytę
Pracownia tomografii komputerowej

W stomatologii zastosowanie tomografii komputerowej jest bardzo pomocne i ma szerokie zastosowanie. Sprawdza się nie tylko w leczeniu implantologicznym, ale też w planowaniu zabiegów chirurgicznych, a nawet w klasycznej stomatologii. Tomografia zdecydowanie poprawia precyzję wykonywanych zabiegów, a zatem wpływa też na ich jakość.

W naszej klinice stosujemy System Tomografii Stomatologiczej  CS 9300 ze zmiennym polem obrazowania. Redukuje on dawkę promieniowania o 75-90% w stosunku do tradycyjnych urządzeń tomograficznych, dzięki czemu jest urządzeniem bezpiecznym dla Pacjenta.

Tomografia komputerowa w implantologii stomatologicznej pozwala na precyzyjne planowanie zabiegów chirurgicznych.

Uzyskany obraz w trzech płaszczyznach (3D) daje nam możliwość wykonania dokładnych pomiarów kości w miejscu planowanej implantacji. Specjalne oprogramowanie umożliwia z kolei wykonanie wirtualnego zabiegu w komputerze i dokonanie pomiarów rzeczywistych, dzięki którym możemy dobrać odpowiedniego rozmiaru implant.

Diagnostykę tomograficzną bardzo często wykorzystujemy w klasycznej stomatologii. Umożliwia ona między innymi dokładne określenie zakresu zmian patologicznych w jamie ustnej oraz anomalie  korzeni zębów. Dzięki diagnostyce komputerowej możemy bardzo szczegółowo zaplanować zabieg usunięcia nieprawidłowo położonego zęba lub usunięcia jakiejś zmiany patologicznej. Tomografia jest niezawodna również w przypadku trudnego leczenia kanałowego. W ten sposób procedura leczenia jest mniej inwazyjna, co stanowi ogromną zaletą dla Pacjenta.

Cyfrową pracownię radiologiczną stworzyliśmy przede wszystkim dla Twojej wygody.

Dzięki niej nie musisz tracić czasu na poszukiwanie placówek, w których można wykonać zdjęcia tomograficzne czy panoramiczne. U nas wszystko znajduje się na miejscu.

Standardy Luxdentica

Kredytowanie leczenia

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja