Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wizyta
Umów
wizytę
Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Celem leczenia kanałowego jest dokładne oczyszczenie korzenia zęba z zainfekowanej próchnicą miazgi i szczelne wypełnienie go gutaperką. Jest to specjalistyczny zabieg niezbędny, gdy pojawiają się poważne powikłania wywołane próchnicą. W naszej klinice leczenie wspomagamy specjalnym mikroskopem stomatologicznym, dzięki któremu z nieosiągalną dotąd precyzją wykonujemy taki zabieg podczas jednej wizyty.

Leczenie kanałowe w Luxdentica - dlaczego warto?
Leczenie kanałowe w Luxdentica - dlaczego warto?

W tym celu stosujemy Mikroskop CARL ZEISS OPMI PICO. To niezwykle precyzyjny, kompaktowy mikroskop diagnostyczno-operacyjny dla stomatologii, o znakomitych parametrach technicznych,  jasnej apochromatycznej optyce oraz dużej bazie stereoskopowej. Wykorzystujemy go do przeprowadzania nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów endodoncji, a także w mikrochirurgii i protetyce.

Leczenie endodontyczne polega na usunięciu zainfekowanych tkanek i bakterii z kanałów korzeniowych wypełniających wnętrze zęba.

Dzięki mikroskopowi wykonujemy ten zabieg w dwudziestokrotnym powiększeniu, co pozwala nam osiągnąć znakomitą precyzję podejmowanych czynności. Dodatkowo wykonujemy także trójwymiarową tomografię komputerową.

Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom nie jesteś już narażony przy leczeniu kanałowym na wielokrotne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Nie ma już potrzeby „zatruwania zęba”,  leczenie ogranicza się do jednego zabiegu i odbywa się w sposób maksymalnie bezbolesny.

Etapy leczenia kanałowego:

  • precyzyjne wyeliminowanie zakażonych tkanek zarówno z  kanału, jak i komory zęba, usunięcie miazgi,
  • oczyszczenie i poszerzenie kanału korzeniowego oraz jego dezynfekcja przeciwbakteryjnymi środkami płuczącymi,
  • precyzyjne wypełnienie zęba ciekłą gutaperką, która dzięki swojej konsystencji wypełnia szczelnie wszystkie kanały zęba,
  • dokładne zamknięcie komory zęba. Jeśli ubytek zęba nie jest duży stosujemy wypełnienie światłoutwardzalne. Jeżeli ząb jest bardzo zniszczony używamy wkładkoronowo-korzeniowy i nakładamy na zęba koronę protetyczną

 

Standardy Luxdentica

Kredytowanie leczenia

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja