Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!

Irracjonalny strach przed dentystą często bagatelizowany przez otoczenie jest nie lada wyzwaniem dla współczesnego stomatologa. Spychany i wstydliwy stanowi nierzadko drażliwy, niewygodny temat nie tylko dla tego, co się boi, ale i bywa, że dla całej rodziny. W konsekwencji powstaje duży problem, przede wszystkim zdrowotny, a skutki nieleczonych przez lata zębów są opłakane. Na szczęście dziś medycyna daje skuteczne rozwiązania i to w zasięgu ręki. Warto je znać.

Zadanie do wykonania

By rozprawić się z własnym strachem, trzeba najpierw sprawdzić, jaka jest skala problemu. Jeśli lęk przed dentystą paraliżuje cię do tego stopnia, że nie jesteś w stanie nic zrobić, najprawdopodobniej chorujesz na dentofobię (rodzaj nerwicy lękowej). Choć jest to poważny problem, wielu ludzi rozprawiło się z nią, znajdując mądrego i doświadczonego stomatologa.  W przypadku dentofobii potrzebny jest czas i mądre, spokojne podejście do tematu. Pielęgnowany przez lata trzeba oswoić, systematycznie przychodzić na wizyty do dentysty, a także skorzystać z dostępnych metod znieczulania, które znacznie łagodzą stres, jeden z czynników, który najsprawniej karmi nasz lęk. Współczesna medycyna daje nam tyle możliwości, że na pewno wśród nich jest i rozwiązanie dla ciebie.

Gdy strach ma wielkie oczy

Może być tak, że nasz lęk wynika ze złych doświadczeń z przeszłości, nieprzyjemnej wizyty, bólu, stomatologa, który zwyczajnie potraktował nas źle.  Strach rośnie proporcjonalnie do mijających lat, skutecznie podsycany przeczytanymi w Internecie opowiadaniami ludzi o podobnych co my doświadczeniach. Tu jednak choroby nie ma, jest raczej duży dyskomfort, niewygodna myśl, a przede wszystkim lęk przed nieznanym. W końcu nasza ostatnia wizyta u dentysty była bardzo dawno.

W takie sytuacji po prostu trzeba się przełamać. Najpierw skrupulatnie zrobić research rynku, starannie wybrać dentystę, który jest znany ze swojego dobrego podejścia do pacjentów, popytać wśród znajomych i rodziny. Zwyczajnie wybrać najlepszego specjalistę dla siebie. Potem warto rozeznać również, jak wizytę i dany zabieg w gabinecie możliwie najbardziej złagodzić. Czyli na własne życzenie i w konsultacji z lekarzem oszczęścić sobie niepotrzebnego stresu czy bólu.

Błogostan na fotelu? Możliwe.

Wśród wielu metod znieczulania w gabinecie jedną  z najbardziej popularnych (zwłaszcza dla tych, którzy boją się dentysty) jest sedacja wziewna. Sedacja oznacza „uspokojenie” i nie jest niczym innym jak podawanym przed samym zabiegiem gazem rozweselającym (tak działa tlenek azotu połączony z tlenem medycznym), który natychmiast wprowadza nas w niebywale przyjemny stan rozluźnienia i spokoju. Dużą zaletą tej metody jest fakt, że  gaz nas nie otumania, zaraz po zabiegu  możemy bezpiecznie prowadzić samochód. Sedacja wziewna może też być bezpiecznie stosowana u dzieci, co jest jej dużym atutem. Wśród lekarzy coraz częściej pojawia się opinia, że jest również skutecznym sposobem na walkę z dentofobią.

Strach ma zazwyczaj wielkie oczy, ale zanim wydamy taką opinię, warto dobrze mu się przyjrzeć. A potem skutecznie przygotować się do zmian. I zacząć.

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja