Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Leczenie paradontozy

Najbardziej spopularyzowaną chorobą zębów jest oczywiście próchnica. Pojawia się ona zarówno na zębach stałych, jak też na zębach mlecznych. Często tak bardzo skupiamy się na walce z próchnicą, że nie zauważamy problemów związanych z naszymi dziąsłami. Tkanki miękkie, z jakich są one zbudowane, są każdego dnia mocno narażone na uszkodzenia. Wiele osób dotkniętych jest również paradontozą, czyli chorobą przyzębia. W naszej klinice pomagamy z nią walczyć.

Jak leczyć paradontozę? Jak najszybciej!

W przypadku paradontozy (choroby dziąseł) działanie trzeba podjąć od razu po dostrzeżeniu objawów choroby. Często bywa tak, że pierwsze objawy paradontozy to krwawienie z dziąseł podczas codziennego szczotkowania zębów i płukania jamy ustnej.

Nasza klinika leczy również najróżniejsze choroby dziąseł, więc zapraszamy do nas! W skład naszej kadry wchodzą również specjaliści od periodontologii. Znają się oni na swoim fachu i Twój problem z dziąsłami nie będzie dla nich wyzwaniem. Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jak podchodzić do tego typu problemów. Wyzwaniem nie będzie również paradontoza. Leczenie, jakie zostanie zastosowane w naszej klinice, pozwoli Ci na szybkie pozbycie się problemu.

W przypadkach paradontozy leczenie należy rozpocząć jak najszybciej. Ta choroba początkowo atakuje dziąsła (stany zapalne dziąseł), ale jeśli nie zdecydujemy się na szybkie leczenie, paradontoza obejmie również kości, do których przytwierdzone są korzenie naszych zębów. W efekcie może dochodzić do rozchwiania zębów i ostatecznie do ich wypadania. Staraj się więc temu zapobiegać, obserwując nie tylko swoje zęby, ale też dziąsła.

Choroby przyzębia to zaraz obok próchnicy największy wróg naszych zębów. Powoli i podstępnie niszczą tkanki miękkie (dziąsło) i twarde (kość) otaczające ząb, a nieleczone nieuchronnie prowadzą do rozchwiania i są przyczyną utraty zębów. Główną przyczyną chorób przyzębia są bakterie płytki nazębnej.

Jak rozpoznać zapalenie przyzębia - objawy paradontozy

Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest krwawienie dziąseł pojawiające się podczas codziennego mycia zębów lub gryzienia twardych pokarmów. Niestety rozwój choroby przyzębia często przebiega bezobjawowo, co może opóźnić diagnozę nawet o kilka lat! Co zatem należy zrobić, aby uchronić się przed chorobą przyzębia?

Kluczowe znaczenie ma eliminacja złogów nazębnych!

Co 6 miesięcy należy zgłaszać się na wizytę u higienistki stomatologicznej celem kontroli i profesjonalnego usuwania kamienia nazębnego. To właśnie higienistka w trakcie wykonywania zabiegów higienizacyjnych jest w stanie rozpoznać pierwsze objawy zapalenia przyzębia i skierować pacjenta na konsultacje do periodontologa - specjalisty zajmującego się leczeniem chorób przyzębia. Niestety zapalenia przyzębia nie jesteśmy w stanie całkowicie wyleczyć, nawet pomimo właściwej higieny jamy ustnej.

Nasze działania mają na celu spowolnienie lub zahamowanie rozwoju chorób przyzębia i choroby dziąseł.

Wymaga to wiele zaangażowania i determinacji, nie tylko ze strony lekarza, ale przede wszystkim ze strony pacjenta. Pierwszy etap leczenia paradontozy to zwykle kilka zabiegów higienizacyjnych (nawet co 3 miesiące) oraz intensywne instruktaże i treningi poprawnej codziennej higieny tkanek jamy ustnej. Podczas takich wizyt dobiera się odpowiednie artykuły do domowej prawidłowej higieny jamy ustnej, koryguje błędy i motywuje pacjenta do codziennej walki z płytką nazębną.

Periodontologia to nie tylko profesjonalne czyszczenie zębów, ale również:

  • kiretaże, czyli głębokie czyszczenie poddziąsłowe (kieszonek dziąsłowych), często konieczne w procesie leczenia choroby przyzębia dla wyeliminowania stanu zapalnego,
  • zabiegi chirurgiczne mające na celu regenerację tkanek przyzębia zniszczonych przewlekłym procesem zapalnym,
  • szynowanie rozchwianych zębów, które zwiększa komfort życia pacjentów z zaawansowaną chorobą przyzębia,
  • leczenie recesji (czyli mocno odsłoniętych szyjek zębowych) np. poprzez zabiegi chirurgiczne z wykorzystaniem przeszczepów dziąsłowych, które mają uzupełnić brakujące tkanki w okolicy szyjki zęba,
  • plastyka estetyczna przerośniętych dziąseł,
  • wydłużanie koron klinicznych zębów złamanych poddziąsłowo, które pozwala „uratować” zęby przed ekstrakcją i umożliwia ich prawidłową odbudowę protetyczną,
  • diagnostyka i leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej,
  • diagnostyka zaburzeń występujących w jamie ustnej w przebiegu chorób ogólnoustrojowych.

Jak zapobiec paradontozie? Zapraszamy na wizyty kontrolne

Podejrzewasz u siebie paradontozę? Twoje dziąsła krwawią podczas regularnego szczotkowania zębów czy innych codziennych zabiegów związanych z higieną jamy ustnej? Jeśli na te pytania odpowiadasz twierdząco, jest to sygnał, że musisz nas odwiedzić.

Nasza klinika zajmuje się profesjonalnym leczeniem paradontozy w każdym etapie rozwoju tej przypadłości. Umów się już dziś na wizytę kontrolną, a z pewnością nie pożałujesz tej decyzji. Każdego swojego pacjenta otaczamy opieką, aby czuł, że jest w dobrych rękach. Nasz personel pracuje na najnowszym sprzęcie oraz staramy się dbać o dobre samopoczucie naszych pacjentów. W przypadkach, gdy jest taka potrzeba, stosujemy znieczulenie, aby dodatkowo poprawić komfort pacjenta. Ciekawi Cię nasza oferta? Sprawdź nas! W naszym gabinecie stomatologicznym leczymy najróżniejsze choroby jamy ustnej, jak np.: zapalenie dziąseł czy stan zapalny przyzębia. Z nami leczenie paradontozy będzie proste i szybkie.

Paradontoza może dotykać osoby w każdym roku życia. W przypadku podejrzenia u siebie tej choroby, nie warto tego bagatelizować. Czasami po prostu dla swojego zdrowia psychicznego warto udać się na wizytę kontrolną, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Korzystamy w naszej klinice z najnowszej technologii oraz jesteśmy na bieżąco z nowinkami dotyczącymi leczenia paradontozy. Możesz więc mieć pewność, że będziemy leczyć Cię z użyciem najnowszych rozwiązań, które są już przetestowane przez wielu pacjentów.

Zobacz naszego eksperta

lek. stom. Klaudia Koryczan
lek. stom. Klaudia Koryczan
periodontologia
więcej
lek. stom. Agnieszka Cudzik-Pyć
periodontologia
więcej

Umów się na konsultację

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą, by umówić dogodny termin wizyty!


Umów się na konsultację
Dlaczego leczenie paradontozy w Luxdentica?
Dlaczego leczenie paradontozy w Luxdentica?

I like Luxdentica!

Uśmiechamy się na co dzień

i like Luxdentica

Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy specjalny program, który docenia naszych stałych klientów.

więcej

Eksperci Luxdentica

Poznaj naszych specjalistów

Nasi eksperci
Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja